Patates Suyu Cilt Sorunlarına Faydaları Nelerdir?

Patates, çağlar boyunca insanoğlunun en önemli besin kaynaklarından birisi olarak kullanılmıştır. İçeriğinde yer alan son derece yüksek miktardaki nişasta seviyesi sayesinde çok doyurucu bir etki oluşturması ve uzun süre tokluk hissi uyandırıyor olması nedeni ile tercih ediliyor. Her toplumun mutfağında önemli bir yeri bulunan patates aynı zamanda da günümüzde diyet ve güzellik uygulamaları açısından da en fazla tercih edilen besinlerden birisidir. Uzun süreli tokluk hissi ve düşük kalori miktarı nedeni ile diyet programlarında tercih edilen patates günümüzde doğal güzellik ve doğal cilt bakımı uygulamaları için güzellik uzmanları tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Son derece güçlü bir cilt tedavi aracı olarak kabul edilen patates suyu ile cilt problemlerinden tamamen doğal bir şekilde kurtulabilmek mümkündür. Patatesin içeriğinde yer alan yüksek miktardaki nişasta ve su başta olmak üzere pek çok etken, ciltteki sorunların giderilmesinde önemli sonuçlar veriyor.

Patates ile Cilt Sorunlarının Tedavisi

Patatesin çiğ olarak kullanıldığı cilt bakım uygulamaları ile ciltte mevcut olan pek çok farklı cilt problemini çok hızlı bir şekilde tedavi edebilme şansına sahip olunabiliyor. Son derece etkili bir tedavi aracı olan patates suyunun ciltte çok önemli faydaları bulunuyor. Patates suyu ile giderilebilecek cilt sorunları arasında;

Cilt lekelerinin yok edilmesi; Ciltte her bayanın en fazla şikayet ettiği konulardan birisi olan cilt lekelerinin giderilmesinde patates suyu en etkili tedavi aracıdır.Tamamen doğal bir tedavi sağlamak isteyenler tarafından tercih edilebilecek patates suyunun, ciltteki sorunlu ve lekelenme meydana gelen bölgeye doğrudan sürülmesi ve bunun tamamen yok olana kadar günde bir defa olacak şekilde tekrarlanması gerekir. Böylelikle kısa sürede çözümü sağlanabilir.

Güneş yanıklarını geçirir; Güneş yanıkları, özellikle yaz aylarında herkesin en önemli problemlerinden birisidir. Ciltte güneş ışınları nedeni ile meydana gelen güneş yanıkları acı, yanma, sertleşme/gerilme gibi semptomlar oluşturur. Bu tip semptomlarda fazlasıyla şikayetçi olunmasına neden olur. İşte bu noktada çiğ patates dilimlerini ya da çiğ patates suyunu doğrudan güneş yanığı üzerine uygulayarak, iyileşme sürecini hızlandırabilmek mümkündür.

Göz altı morluklarına iyi gelir; Patates, dünyada bulunan doğal en önemli nişasta kaynağıdır. Bu içeriği ile zaten yüksek bir doyurucu ve besleyici etkiye sahip olan patates, ciltteki renk problemlerine karşı da nişasta içeriğiyle etkili sonuçlar sağlar. Patatesin içeriğinde bulunan yüksek miktardaki nişasta sayesinde göz altındaki morluklar başta olmak üzere pek çok farklı ciltteki renk tonu sorununa çözüm oluşturur. Çünkü patatesteki nişasta sayesinde ciltte renk tonlarının dengelenebilmesi mümkün olur.

Cilt beyazlatma; Patates suyu ile ciltte önemli oranda beyazlatma sağlanabilir. Yine içeriğinde bulunan yüksek miktardaki nişasta miktarı sayesinde ciltte renk tonlarının dengelenmesine yardımcı olur. Böylelikle ciltte beyazlatma arzulanan bölgelere düzenli olarak haftada en az defa şeklinde doğrudan çiğ patates suyunun uygulanması halinde beyazlatma sağlanabilir.  Düzenli ve doğru şekilde uygulanması durumunda patates suyu ile cilt beyazlatma sağlanarak, cilt beyazlatmanın tamamen güvenli ve tamamen doğal bir şekilde gerçekleştirilebilmesi sağlanabilmiş olur.Gibi etkiler bulunur. Bunun yanı sıra çiğ patates suyunun cilde faydaları arasında kaz ayaklarının yok edilmesi, sivilceler yüzünden kalan izlerin ve çukurların giderilebilmesine de yardımcı olur.Bununla birlikte bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen botoks uygulamalarının da evde bireysel şekilde patates ile hazırlanacak doğal botoks maskesi ile tamamen doğal bir yönteminin uygulanabilmesi mümkün olmaktadır. Bugibi özellikleri nedeni ile patates her zaman cilt bakımının önemli bir parçası niteliği taşımaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*