Alt Tuşu ile Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar teknolojileri 21. Yüzyıl dünyasında hayatın her alanında çok önemli kolaylıklar sağlıyor. Özellikle de gündelik işlerden, kurumsal işlemlere kadar her konuda etkin çözümler sağlamakta olan bilgisayar teknolojilerinde fiziki donanım parçalarının sağladığı fonksiyonellik sayesinde bilgisayarda çalışmalar kolay bir şekilde yapılabiliyor. Ancak fiziki donanım parçalarının en başında gelen bilgisayar klavyelerindeki tasarım özellikleri nedeni ile her sembolün, simgenin doğrudan tek özel bir tuş ile atanabilmesi mümkün olmayabiliyor. Özellikle de gelişen insanoğlunun hem simge hem de sembol gibi konularda son derece zengin dünyası, bazılarının fiziki olarak bilgisayar klavyesi üzerinde yer verilebilmesinin olanaksız olmasına neden oluyor. Bu durumda bazı simge ve sembollerin yapılabilmesi için klavye üzerinde özel bir tuş olmamasına bağlı olarak farklı tuş kombinasyonlarının yapılması gerekliliğini doğuruyor. Bu tip simgelerden birisi de sonsuzluk işaretidir. Genellikle bu tip tuş kombinasyonları alt tuşu ile yapıldığından alt tuşu ile sonsuzluk işareti nasıl yapılır en fazla merak edilen konulardan birisidir.

Sonsuzluk İşareti Nedir?

Son derece sık şekilde kullanılan sonsuzluk işareti temel olarak matematik, inşaat ve bilimsel alanlarda kullanımının gerçekleştirilmesinin yanı sıra aynı zamanda da bireysel alanlarda da çeşitli nedenler ile kullanımı gerçekleştirilebilmektedir. Bu neden ile de günümüz modern yüzyıl teknolojisi ile bilgisayarda sonsuzluk işaretlerinin yapılması gerekebiliyor. İşte bu noktada bilgisayar klavyeleri üzerinde sonsuzluk işareti için atanmış özel bir tek tuş bulunmuyor olması nedeni ile alt tuşunun bilgisayarda nasıl yapılacağı merak edilebiliyor.

Alt Tuşu ile Sonsuzluk İşareti Yapma

Kullanıcıların sıkça araştırdıkları alt tuşu ile sonsuzluk işareti nasıl yapılır sorusunun yanıtı oldukça basittir. Bu kapsamda alt tuşu ile sonsuzluk işleminin nasıl yapılacağı ise tüm genel kullanıcılar tarafından oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu kapsamda da kullanıcıların bilgisayar klavyesinde kolay bir şekilde alt tuşu ile sonsuzluk yapma işlemi için klavyede aynı anda birden fazla tuşa aynı anda basılması gerekliliği bulunuyor.

Bu çerçevede de alt tuşu ile sonsuzluk işareti nasıl yapılır sorusunun yanıtı dahilinde kullanıcılar bilgisayarlarda klavye üzerinde yer alan ‘Alt’ tuşuna basılı tutarak sırasıyla ‘8’ + ‘7’ + ‘3’ + ‘4’ tuşlarına basılması gerekmektedir. Yani kullanıcılar alt tuşu ile sonsuzluk işaretini yapabilmek için ‘Alt’ + ‘8734’ tuş kombinasyonunun yapılması gerekliliği bulunmaktadır. Bu noktada uygun sonsuzluk işareti çıkmıyor ise kullanıcıların bazı onay işlemlerini tamamlaması gerekliliği bulunuyor. Bunun için bilgisayarda;

  • Başlat,
  • Tüm Programlar,
  • Donatılar,
  • Sistem araçları,

Karakter Eşlem, Sayfasına giriş yapılması gerekliliği bulunuyor. Karakter Eşlem sayfasında ise mevcut var olan işaretler içerisinden sonsuzluk işareti bulunmalıdır. Bu durumda sonsuzluk işareti buradan alınarak, kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Kullanıcılar internet üzerinde sonsuzluk işaretini araştırarak da buldukları sonsuzluk işaretini kolay bir şekilde bilgisayarlarına kopyalayarak, kullanmak istedikleri her yerde kolay bir şekilde kullanımını gerçekleştirebilmektedir. İster bilgisayardaki dosyalarda ister de internetteki paylaşımlarda son derece pratik bir şekilde sonsuzluk işaretini bu üç yöntemden herhangi birisini kullanarak, yapabilme imkanı bulunuyor. Bu gibi alt tuşu ile sonsuzluk işareti nasıl yapılır konularına ilişkin internette kapsamlı bilgiler mevcuttur. Özellikle de bilgisayar klavyesi üzerinde bulunmayan simge, işaret ve semboller için atanmış olan tuş kombinasyonlarını öğrenerek, tüm işaret, sembol ve simgeleri kolay bir şekilde istenilen her noktada yapabilmek ve kullanabilmek mümkün oluyor. Aynı şekilde Karakter Eşlem ekranı da kullanıcıların bu gibi işaretleri yapabilmeleri noktasında son derece önemli bir avantaj sağlamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*