General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma

Akıllı cihaz teknolojileri 2000’ li yıllara damga vuruyor. Dünyanın her yerinde son derece yoğun şekilde tercih edilen ve hayatı kolaylaştıran yapıya sahip olan mobil akıllı cep telefonları ile birlikte çok daha fonksiyonel bir telefon kullanımı gerçekleştirilebiliyor. Akıllı mobil cihaz pazarının önemli Pazar sahiplerinden birisi konumunda bulunan General Mobile’ nin akıllı ce,p telefonu modelleri dünyanın her yerinde son derece yoğun şekilde ilgi görüyor. Üstün donanım özelliklerine sahip olması ile birlikte Android mobil işletim sistemiyle çalışan General Mobile Discovery akıllı cep telefonu hem donanım performansı hem de stabil kullanım verimliliği nedeni ile oldukça yoğun şekilde tercih ediliyor. Son derece gelişmiş işlemci ve yazılım performansına sahip olan General Mobile Discovery akıllı cep telefonu modeli, son derece yüksek performansına ilave olarak etkin bir güvenlik sistemine sahiptir. Bununla birlikte günümüzde GM Discovery akıllı cep telefonu kullanıcıları arasında sıklıkla General Mobile Discovery ekran kilidi kırma işleminin gerçekleştirilmesi gerekliliği ortaya çıkıyor.

GM Discovery Ekran Kilidi Nedir?

Günümüz modern toplum yaşantısında her işlemin gerçekleştirildiği cihazlar haline gelen akıllı cep telefonlarında kişisel bilgilerin gizliliği ve güvenliği çok önemli bir olgu olarak öne çıkıyor. Özellikle de kullanıcıların akıllı cep telefonlarında yer alan tüm verilerinin başkaları tarafından görülmesinin önlenmesi noktasında ekran kilidi özelliği bulunuyor Son derece gelişmiş teknolojik donanım barındıran GM Discovery akıllı cep telefonu modelinde de ekran kilidi özelliği ile bu konuda önemli bir üvenlik sistemi oluşturuluyor. Ancak ekran kilidinin unutulması gibi durumlarda kullanıcılar cihazların kullanımını gerçekleştiremiyor. Bu neden ile de General Mobile ekran kilidi kırma işlemini gerçekleştirmek durumunda kalıyor. Ancak bu konuda bilgisi bulunmayan kişiler açısından GM Discovery akıllı cep telefonlarında ekran kilidinin kırılabilmesi pek de kolay olmayabiliyor.

General Mobile Discovery Ekran Kilidi Nasıl Kırılır?

General Mobile akıllı cep telefonu kullanıcılarının son derece pratik ve kolay bir şekilde General Mobil Discovery ekran kilidi kırma işlemlerini gerçekleştirebilmeleri mümkündür. Kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmekte olunan ekran kilidi kırma işlemi için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. GM Discovery ekran kilidi kırma işlemlerini gerçekleştirebilmek için kullanıcıların ilk olarak göz önünde bulundurmaları gereken nokta ise akıllı cep telefonunun şarja takılı durumda bulunuyor olmasıdır.

Şarja takılı durumda bulunan GM Discovery akıllı cep telefonu kapatma tuşu ile tamamen kapatılmalıdır. Kapatılan akıllı cep telefonunun yan kısmında bulunan ‘Ses Kısma’ ve  ‘Power’ yani açma-kapama tuşlarına aynı anda basılı tutarak, cihazdan tepki gelmesi beklenmelidir. Bu şekilde GM Discovery akıllı cep telefonunun ‘recovery’ kısmı açılır. İlk açılış ekranına kadar tuşlara basılı tutulmalıdır. Açılan Recovery ekranında ise kullanıcıların ‘Factory Mode’ menüsüne giriş yapabilmek için bu tuşlara basılı tutmaya dikkat etmesi çok önemlidir. Bu noktada uzmanlar eğer ilgili menü açılmaz ise kullanıcıların cihazlarının bataryasını bir defa takıp-çıkartmalarını tavsiye ediyor. Bu şekilde aynı işlem ile recovery ekranı ve factory mode menüsü açılacaktır. Açılan Factory mode menüsü altında yer alan ‘Clear Emmc’ seçeneğine giriş yapılması gerekir. Bunun için cihazın ‘Ses Yükseltme’ tuşuyla yukarı yönde, ‘Ses Kısma’ tuşuyla aşağı yönde hareket ederek ve ‘Power’ tuşuyla onay/seçim yapılabilir. Bu işlemin gerçekleştirilmesi ile birlikte GM Discovery cihazında kısa süreli bir yükleme uygulanır. Yükleme sona erdikten sonra cihaz otomatik olarak tekrar başlatılır. Bu şekilde telefonunun genel kullanıcı ayarlarını yeniden düzenleyerek, telefonunun kullanımının sürdürülebilmesi mümkündür. General Mobile Discovery ekran kilidi kırma işlemi sırasında mutlaka verilerin kaybına dikkat edilmesi çok önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*