Samsung 1205 Format Atma ve Kilit Kodu Kırma

Dünya genelinde akıllı cep telefonu pazarının önemli bir kısmına sahip olan büyük bir Pazar payına sahip olan Samsung’ un akıllı cep telefonları son derece stabil performans yapısı ve gelişmiş özellikleri ile tüketicilerin tercihi konumunda bulunuyor. Son derece gelişmiş özelliklerde tasarlanmakta olan birbirinden kaliteli Samsung cep telefonları arasında özellikle kurumsal alandaki kullanım rahatlığı nedeni ile tercih edilmekte olunan Samsung 1205 cep telefonu modeli öne çıkıyor. Son derece dayanıklı ve stabil performanslı kurumsal kullanımlar başta olmak üzere her kullanıma hitap etmekte olan Samsung 1205 cep telefonlarında meydana gelen yazılımsal sorunlar ya da diğer farklı ihtiyaçlar doğrultusunda format atma yani fabrika ayarlarına döndürme gerçekleştirilmesi gerekebiliyor. Samsung 1205 format atma ve kilit kodu kırma işlemleri basit şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Samsung 1205 Format Atma

Günümüzde Samsung 1205 format atma ve kilit kodu kırma işlemlerine ilişkin olarak kullanıcılar iki farklı yöntemden birisini kullanabilmektedir. İlk yönteme göre kullanıcılar standart cep telefon fabrika ayarlarına geri döndürme fonksiyonunu kullanarak, pratik ve kolay bir şekilde forma atma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Soft format adı ile bilinen bu format atma yönteminde Samsung 1205 cep telefonunun ayarlar menüsü altında yer alan ‘Fabrika ayarlarına geri dön’ özelliğine basılarak, çok hızlı ve çok kolay bir şekilde format atma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Cihaz çok kısa süre içerisinde fabrikadan çıkmış durumda sıfır yazılım yapısına sahip hale gelir.

Samsung 1205 kullanıcılarının kullanabilecekleri ikinci Samsung 1205 format atma ve kilit kodu kırma yöntemi ise hard format olarak isimlendirilir. Bu söz konusu yöntemde yazılım ile ilgili olan sorunlara karşı garantili bir sonuç sağlayan bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Söz konusu format atma yöntemini gerçekleştirebilmek amacı ile kullanıcıların Samsung 1205 cep telefonunun işletim sistemi menüsü altında yer alan ‘Recovery’ menüsündeki ‘Fullwipe’ işlemini gerçekleştirilerek, uygulanabilmektedir. Soft format yöntemi 10 dakika gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlanabilirken, bu hard format yöntemi çok daha uzun süre alabilmektedir. Ancak çok uzun sürmesine rağmen cep telefonunun ilk satın aldığı günde mevcut olan yazılım hızı ve performans verimliliğini tekrar yakalayabilmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca yazılımda meydana gelen sorunlara bağlı olarak kullanılamaz duruma gelen özellikleri de kullanılabilir duruma gelecektir.

Samsung Kilit Kodu Kırma

Telefonda kullanılan kilidin kodunun unutulması çok sık meydana gelebilen bir durumdur. Çok fazla problem yaşanmasına neden olan bu durumun çözümü ise oldukça basittir. Kullanıcılar Samsung kilit kodu kırma işlemi ile kolay bir şekilde unuttukları kilit kodunu aşarak, cihazlarına ulaşabilme şansına sahip olabilmektedir. Bunun için kullanıcıların tek yapması gereken ise kilit ekranında ‘acil arama’ ekranına giriş yaparak, burada çıkan numara girme bölümüne ‘*2767*3855*#’ kodunu (tırnak işaretleri olmadan) yazması gerekmektedir. Bu şekilde telefonunun kilidinin kırılabilmesi mümkün olacaktır. Bu kodu yazmanın ardından telefona format atılır ki bu işlem toplamda 7 dakika gibi kısa bir zaman dilimine mal olur. Bu işlemlerin ardından cihaz yeniden başlatılır ve normal olarak kullanımına devam edilebilir. İstenirse yeni bir kilit kodu belirlenerek, güvenli kullanımının gerçekleştirilmesi de yeniden sağlanabilmektedir. Bu şekilde kilit kodunu unutmanız dolayısı ile Samsung cep telefonunuza erişememeniz gibi son derece ciddi durumlara neden olabilecek kilit kodunu unutmanız durumunda telaşa kapılmanıza gerek olmadan birkaç dakika içerisinde kolayca çözüm sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*