Tantum Jel Ne İşe Yarar? Tantum Jel Kullanımı Nasıldır?

Vücutta meydana gelen yaşlanma etkilerine bağlı olarak çok ciddi sıvı kayıpları ile birlikte eklem ağrıları son derece ciddi şikayetlerin baş göstermesine neden olur. Bu çerçevede de tantum jel gündeme gelir. Günümüz modern tıbbının hızlı gelişimi ile birlikte insanların yaşamlarında kendisine yer bulan ve son derece önemli yüzdelerde dünya genelinde belirli bir yaş kitlesi tarafından kullanılmakta olan bir tür krem olan tantum jel ürünü, belirtilen sağlık sorunlarına karşı son derece etkili bir tedavi çözümü sağlayabilmektedir. Tantum jel temel olarak vücutta meydana gelen yaşlanma etkisi ile birlikte görülmeye başlanan kas ve eklem ağrıları başta olmak üzere vücut genelinde görülebilen yangı ve ufak zedelenmelere bağlı ödem problemlerinin geçirilmesi yani tedavi edilmesi amacı ile kullanılabilmektedir. Temel yapısal özellikleri çerçevesinde ağrı kesici nitelikli olarak ve yangı düşürücü olarak kullanımı gerçekleştirilmektedir. Bölgesel olarak harici olarak cilde uygulanması yani sürülmesi gereken tantum jel, etkisini çok kısa zaman dilimleri içerisinde göstererek, vücutta meydana gelen yangı şikayetlerinin oluşturduğu ağrı problemlerinin ciddi oranda hafifletilebilmesine yardımcı olur.

Tantum Jel Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde vücutta meydana gelen kas ve eklam ağrılarına karşı son derece etkin bir şekilde tedavi sağlamak amacı ile kullanılabilmekte olan tantum jelin yapısal özellikleri çerçevesinde pek çok farklı alanda kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Bu çerçevede de etkili bir tedavi sağladığı ve son derece etkin bir şekilde kullanılabildiği rahatsızlıklar ve etkileri arasında;

  • Kas ve eklem ağrı şikayetlerine yönelik olarak ağrı kesici ve yangı düşürücü olarak kullanılabilir,
  • Yangı problemlerinin giderilmesine yardımcı olur,
  • Vücut genlinde ortaya çıkan doku zedelenmelerinin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur,
  • Kas gerilmesi şikayetlerine karşı gevşetici etki oluşturması amacı ile kullanılabilir,
  • Ezilme ve zedelenme şikayetlerini kısa sürede geçirebilir,

Şeklinde olan hususlar yer almaktadır. Bu gibi etkileri nedeni ile de günümüzde tantum jel özellikle ileri yaşlarda olan bireyler tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan yeni nesil ilaçlardan birisidir.

Tantum Jel Kullanımı

Günümüzde pek çok sağlık problemine karşı son derece güçlü bir tedavi sağlamakta olan tantum jelin kullanımına ilişkin olarak öncelikle dikkat edilmesi gereken hususların başında ilacın doktor tavsiyesiyle kullanılmasıdır. Uzman doktor tarafından reçete ile tavsiye edilmiş ise kullanımının gerçekleştirilmesi uygundur.  İlaç jel formu nedeni ile harici olarak kullanılabilmektedir. Bu kapsamda da tantum jel kullanımı dahilinde etkin bir şekilde etkilerini görebilme amacı ile günlük olarak 2 ya da 3 defa olacak şekilde mevcut sorunun olduğu bölgeye hafif masaj teknikleri kullanılarak, uygulanması gerekmektedir.

Bu şekilde uygulamaların ardından tantum jel etkilerini ortalama olarak 1 saat ile 2 saat aralığında gösterebilir. Bu noktada aynı zamanda da tantum jel kullanımı gerçekleştiren kişinin hastalığının mevcut durumunun derecesine göre etki süresinde kısalma ve uzama da meydana gelebildiğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Tantum jel kullanımı sırasında bazı hususlara dikkat etmeniz çok önemlidir. Buna göre de tantum jel kullanımında mutlaka ağız, göz, burun ve diğer hassas bölgelere yönelik temas etmemesine dikkat edilmelidir. Söz konusu bölgelere tantum jelin temas etmesi durumunda en kısa zaman dilimi içerisinde vakit kaybetmeden bol su ile yıkama gerçekleştirmelisiniz. Bu şekilde bir ani müdahale gerçekleştirilmesine rağmen söz konusu hassas bölgelerde yan etkilerinin görülmesi durumunda ise mutlaka yine vakit kaybetmeden uzman bir doktora başvuru gerçekleştirmeniz çok önemlidir. Aksi halde yan etkileri dolayısı ile son derece ciddi sağlık sorunları ile bu söz konusu hassas bölgelerde etkili bir şekilde karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için uzman doktor görüşüne başvuruda bulunmanız bu gibi durumlarda çok büyük bir önem taşımaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*