Dermaroller Neden Kullanılır? Etkileri Nelerdir?

Her insan etkileyici ve kusursuz bir cilde sahip olabilmeyi arzular. Bu noktada özellikle cilt bakımı konusunda hassas bir yaklaşım sergilenmesi büyük bir önem taşıyor. Doğal ürünler ile ciltte besleyici etkiler oluşturacak cilt bakımı uygulamalarının gerçekleştirilmesi sayesinde en güçlü ve en etkili sonuçları alabilmek mümkün oluyor. Bu nedenle de tarih boyunca özellikle yaşamlarının her alanında etkielyici ve kusursuz bir görünüme sahip olmak isteyen bayanlar tarafından cilt bakımı konusunda birbirinden farklı ürünler ve birbirinden farklı bakım yöntemleri denenmiş ve denenmeye de devam etmektedir. Bu kapsamda da genç ve taze bir cilde sahip olabilme noktasında modern çağda dünya genelinde en fazla tercih edilen cilt bakım ürünlerinden birisi de Dermaroller oluyor. Cildin yenilenmesine ve taze kalabilmesine yardımcı olacak bir ürün olmasının dışında son derece pratik kullanım özellikleri nedeni ile dünyanın her yerinde son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor.

Dermaroller Nedir?

Cilt bakımı için kullanılabilecek en etkili ürünlerden birisi olan Dermaroller adından da anlaşılacağı üzere roller yapısında bir üründür. Metal yapıda üzerinde iğnelerin bulunduğu silindir olarak tanımlanabilecek Dermaroller, üzerinde yer alan iğneleri sayesinde uygulandığı yerde cilt yüzeyinde çok küçük yaralar oluşturarak, vücudun bu bölgelerde onarım gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu şekilde vücut genelinde cildin sürekli taze ve diri kalmasını sağlıyor. Söz konusu yaralar standart olarak bilinen yaralardan değildir. Temel olarak cilt üzerinde mikro boyutlu kanallar açmaktadır. Bu söz konusu kanallar için genel bir tabir olarak yara kavramı kullanılmaktadır. Bu şekilde ciltte doku yenilenmesinde uyarıcı etki oluşturur ve açılmış olan bu kanallar üzerinden deri altına ulaştırılması amaçlanmakta olan etken maddelerin daha etkili bir şekilde ulaştırılabilmesi sağlanır.

Bu şekilde cilt üzerindeki yenileme hızını önemli oranda arttırmış olduğundan, ciltte uygulandığı bölgelerde sağlıklı hücre sayısının artması sağlanır. Aynı zamanda da cilt bakımı uygulamaları dahilinde hyalüronik asit ve kolajen desteği de oluşturarak, bu etken maddelerinin söz konusu bölgelerde çok daha ideal seviyelere ulaştırılabilmesi sağlanabilmektedir. Günümüzde çok sık şekilde kullanılmakta olunan cilt bakım ürün gruplarından birisi konumunda bulunuyor.

Dermaroller için farklı model seçenekleri sunuluyor. Özellikle de iğne uzunluğu ve iğne sayısı gibi hususlar noktasında kişinin uygulayacağı cilt bölgeleri, cilt tipi, yaşadığı cilt sorunları ve tabii ki cilt bakımı için uygulamanın gerçekleştirileceği kişinin yaş grubu gibi etkenler, farklı model seçenekleri içerisinden en uygun olanının seçilebilmesine yardımcı olur. Günümüzde vücudun her noktasına yönelik olarak kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün olan dermaroller için en yaygın ve en popüler kullanım alanlarının başında yüz ve çevresi geliyor.

Dermaroller Etkileri Nelerdir?

Dermaroller sayesinde ciltte meydana gelen sivilce izleri, cilt çatlakları, saç kayıpları, göz altı torbaları, göz altı morarması, selülit, cilt lekeleri ve yenilenemeyen cilt hücreleri için iyi ve faydalı etkiler oluşturmaktadır. Aynı zamanda da vücuttaki kan dolaşımının da deri altında çok daha hızlı olmasını sağlayarak, cildin sürekli ihtiyacı olan besinleri alarak, her zaman taze, diri ve canlı bir yapıya sahip olabilmesi sağlanabilmektedir. Bu gibi özellikleri nedeni ile 21. Yüzyıl dünyasında cilt bakım uygulamaları dahilinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanımının gerçekleştirildiği görülüyor.

Ciltte meydana gelen kırışıklık problemlerinin de en hızlı şekilde giderilmesi noktasında dermaroller ile yapılacak uygulamaların son derece güçlü ve başarılı etkileri bulunmaktadır. Ayrıca bu etkileri sağlamada önemli olan kolajen ve hyalüronik asit gibi etkenlerin vücuttaki üretim hızının da arttırılmasına yardımcı olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*