Lg G3 İmei Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akıllı cep telefonu pazarının en güçlü markalarından olan LG’ nin tüm akıllı cep telefonu modelleri, uluslararası pazarda son derece yoğun şekilde ilgi görüyor. Son derece stabil bir kullanım verimliliği sunacak teknik donanım özelliklerine sahip olan LG akıllı cep telefonları arasında özellikle de LG G3 akıllı cep telefonu modeli, son derece yüksek bir kullanım oranına sahiptir. Üst düzey teknolojiye sahip olan akıllı cep telefonunun kullanımına ilişkin en önemli problemlerden birisi de özellikle Türkiye bazında değerlendirildiğinde fiyatı oluyor. Yüksek fiyatlara mal olan akıllı cep telefonları Türkiye’ de tüketicileri fazlasıyla zorlayabiliyor. Bu neden ile de günümüzde yurtdışından akıllı cep telefonu getirtme gibi son yıllarda oldukça popüler olan bir işlem bulunuyor. Ancak yurtdışından getirilen telefonlar için IMEI atama işlemleri otomatik olarak yapılmadığından günümüzde Türkiye’ deki kullanıcılar yurtdışından getirdikleri telefonlar için IMEI atma işlemi gerçekleştirmek durumunda kalabiliyor. İşte bu noktada LG G3 İmei atma işlemi nasıl yapılır sorusu da son derece popüler olan bu akıllı cep telefonu ile ilgili olarak internette çok sık aratılıyor.

İMEİ Nedir ve İMEİ Atma İşlemi Neden Yapılır?

Akıllı ya da daha önceki nesil teknolojilere sahip olan cep telefonlarının üretimlerinde tıpkı her vatandaşın sahip olduğu kimlik numarası gibi sadece kendisine özel olan bir numara atanır. IMEI numarası olarak isimlendirilen bu numara ile cep telefonunun fabrikadaki üretim aşamasından satışına ve hatta kullanımına olan tüm süreci kayıt altına alan bir numaradır. Bu neden ile de günümüzde bir cep telefonunun satın alımında kendisine özel IMEI numarası olur ki bunun için özellikle yurtdışında üretilen telefonların Türkiye’ ye getirildiğinde IMEI numaralarının kayıt altına alınması gerekir. Eğer yurtdışından farklı yollar ile bireysel olarak getirtilen bir cep telefonu ise IMEI numarası kaydının yapılması gerekir.

Ancak hem akıllı cep telefonlarına uygulanan yüksek vergi oranları ve tabii ki IMEI kayıt işlemlerindeki yüksek değer artışı nedeni ile pek çok kişi açısından çok ciddi maliyetlere neden olabiliyor. Bu nedenle de günümüzde kullanıcılar tarafından tıpkı LG G3 İMEİ atma işlemi nasıl yapılır sorusuna da konu olduğu gibi bireysel olarak IMEI atama işlemi gerçekleştirmeyi tercih edebiliyor. IMEİ numarası atma işlemleri temel olarak Türkiye’ de daha önce farklı cep telefonu için kayıt edilmiş olan bir IMEI numarasının LG G3 akıllı cep telefonu için atanmasıdır. Bunun için artık kullanılmayan bir cep telefonuna sahip olunması gerekir. Bu şekilde bu cep telefonunun IMEI numarası, özel IMEI atama yöntemleri ile yurtdışından getirtilen yeni LG G3 akıllı cep telefonuna atanır.

LG G3 IMEI Atama Nasıl Yapılır?

LG G3 akıllı cep telefonlarına ilişkin olarak çok sorulan LG G3 IMEI atma nasıl yapılır sorusunun yanıtı için kısmi olarak teknik bilgiye sahip olunması gerekir. Bu kapsamda da MTK işlemcili olması sayesinde MTK Engineering Mode özelliği ile IMEI atama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde rotsuz IMEI atma işlemi gerçekleştirilebiliyor. MTK Engineering Mode indirildikten sonra MTK Setting kısmında Telephony kısmındaki GPRS bölümüne girilmesi gerekir. Açılan sayfada IMEI numarasının girilmesi gerekir. IMEI numarası girilirken ‘Writer IMEI’ onayı da verilerek, sonraki ‘Attached’ kısmında da onay verilerek, işlem tamamlanır. Böylelikle LG G3 IMEI numarası atama işlemi tamamlanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*