Twitter Hesap Silme Mobil

Dünya genelinde olduğu kadar Türkiye’ de de son derece yoğun şekilde tercih edilen başlıca sosyla medya platformlarından birisi olan Twitter, son derece yüksek aktiflik derecesi ile hayatın her alanında gündemin belirlenmesinde bile etkili oluyor. Son derece güçlü etkileri ile yaşamın her alanında kendisine yer bulan Twitter’ da aktif olmak her kullanıcının çok daha yüksek takipçi sayılarına sahip olabilmesine yardımcı olur. Ancak tüm sosyal medya platformlarında yer alan hesaplarda olduğu gibi çeşitli nedenler ile Twitter hesap silme işleminin gerçekleştirilmesi gerekliliği oluşabilir. Her sosyal medya platformu gibi Twitter tarafından da kullanıcılarına istemeleri durumunda hesaplarını silebilme imkanı veriyor.

Twitter Hesabı Silmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Her geçen gün hızla gelişen modern yüzyıl dünyasında son derece önemli etkilere sahip olan Twitter’ da hesabını silmek isgteyen kullanıcıların dikkat etmeleri gereken çok önemli hususlar bulunuyor. Twitter hesap silme işlemlerinden önce kullanıcıların dikkat etmeleri gerekenler arasında her şeyin sıfırlanacağıdır. Yani kalıcı olarak silinen bir Twitter hesabının daha sonra tekrar açılabilmesi gibi bir durum bulunmamaktadır. Yani bir Twitter hesabı kalıcı olarak silinmiş ise bir daha ulaşılabilmesi mümkün değildir. Bu neden ile de kullanıcıların Twitter hesaplarını silmeleri durumunda Twitter üzerinde yeniden hesap sahibi olmak istemeleri durumunda sıfırdan yeni bir Twitter hesabı açması gerekir. Bu durumda tekrar Twitter takipçi sayısını arttırmaya çalışması gibi bir durum ortaya çıkar. Bu gibi detayların göz önünde bulundurularak, Twitter hesap silme mobil işlemlerinin gerçekleştirilmesine dikkat edilmesi gerekir.

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Günümüzde Twitter kullanıcılarının önemli bir kısmı hesaplarını mobil cihazlar üzerinden yönetmektedir. Bu neden ile de günümüzde Twitter hesap silme işlemleri konusunda kullanıcılar tarafından Twitter hesap silme mobil yöntemleri merak ediliyor. Günümüzde aktif şekilde kullanılan tüm sosyal medya platformları arasında Twitter kullanıcılarının hesap silme işlemlerini çok daha pratik ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerine yardımcı oluyor. Twitter kullanıcılarının kullanıcı adı ve kullanıcı şifre bilgileri ile hesaplarına giriş yapmalaroı gerekmektedir.

Daha sonra profil sayfasında yer alan ayarlar kısmına girmesi gerekiyor. Burada yer alan hesap ayarları bölümünde kullanıcıların hesap silme ekranına giriş yapması gerekiyor. Twitter hesap silme mobil işlemleri bu ekranda silme işlemine onay verilmesi ile tamamlanabilmektedir. Bu noktada yapılan hesap silme işlemlerinin ardından Twitter kullanıcıları tarafından eğer vazgeçilmek istenirse diye özel bir uygulama gerçekleştiriyor. Buna göre buradaki hesap silme onayının ardından kullanıcıların hesapları 30 günlük olacak şekilde askıya alınır. Eğer bu süre içerisinde hesabın silinmesinden vazgeçilir ise kullanıcılar tüm verilerini koruyarak, yeniden hesaplarını kullanmaya devam edebilme şansına sahip olabiliyor. Ancak 30 günlük süre boyunca hesabın silinmesinde kararlı olunursa kullanıcıların hesaplarına şifre ve kullanıcı adları ile giriş yapmamaları gerekiyor. Eğer böyle olursa Twitter hesabı kalıcı olarak silinmektedir.

Twitter Arşivi İndirme

Twitter hesabında yapılmış olan paylaşımlarda hesap silme işlemi ile gideceği için arşivlemek isteyen kullanıcılara Twitter arşiv indirme hizmeti sunuluyor. Kullanıcılar mobil cihazlarında Twitter hesaplarına giriş yapmalarının ardından Ayarlar sayfasında bulunan Twitter verilerin ve altında yer alan Twitter arşivin kısmını girmesi gerekiyor. Bu kısımda ise Twitter verilerini indir seçeneği ile hesabında yapmış olduğu paylaşımlarda dahil olacak şekilde tüm verilerinin arşivini hesabını silmeden önce alabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*