VODAFONE FATURA SORGULAMA

İletişim kurmak, iç güdüsel bir eylemdir. Nitekim geçmişe baktığımızda insanlar birbirleriyle anlaşmanın yani iletişim kurmanın çeşitli yollarını denemiş ve bulmuşlardır. Örneğin, yeri gelmiş kil tabletler üzerine birtakım karalamalar yapmak suretiyle anlaşmışlar, yeri gelmiş mağara duvarlarına bir takım şekiller çizerek, kazıyarak iletişim kurmuşlar, yeri gelmiş uzaktaki yakınlarına duman ile mesajlar yollamak suretiyle anlaşmışlardır. İnsanlar, hayvanları eğitmeye başladıktan sonra da bu eğittikleri hayvanlar aracılığıyla iletişim kurmuşlardır. Örneğin, uzaktaki tanıdıklarına haber göndermek ya da tanıdıklarından haber sormak için minik bir kağıda bir şeyler yazıp eğitim verdikleri güvercinlerin ayağına bağlayarak göndermişlerdir. Güvercindeki iletiyi alan kişi de iletiye cevap yazıp göndermiştir.

Vodafone Fatura Sorgulama

Günümüzde gelişen teknoloji ve bilgiye ulaşmanın hızlı olması sayesinde yukarıdaki paragrafta anlatılan ilkel yöntemler terk edilmiş durumdadır. Günümüzde insanlar birbirleriyle iletişim kurmak için teknolojiyi kullanmaktadırlar. İletişimde kullanılan teknolojik ürünler şunlardır; bilgisayarlar(internet aracılığıyla), telefonlar, kitle iletişim araçları olarak TV’ler, kitle iletişim aracı olarak radyolar, telsizler(kullanımını büyük çoğunlukla polis ve asker kişiler yapmaktadır) ve daha birçok şekilde iletişim kurulmaktadır. İletişimin kurulma şekilleri olarak görüntülü, sesli, sesli-görüntülü gibi kombinasyonlar şeklinde yapılmaktadır. Hiç şüphesiz en çok kullanılan iletişim aleti ise cep telefonlarıdır.

Cep telefonları servis sağlayıcıları aracılığıyla isteğimize göre, sesimizi, görüntümüzü, yazı olarak SMS mesajlarımızı karşı tarafa göndererek iletişimimizi sağlamaktadır. Bu kadar hizmetin bir karşılığı olmalı elbet. Karşılığı var tabi ki de. GSM şirketleri ile yapacağımız anlaşmalar sayesinde belirli bir operatöre belirli bir ücreti ödemeyi taahhüt ederiz. Belirlenen ücret karşılığında da iletişim hizmeti alırız. Ücretin belirli olması ve bir ay boyunca iletişim kurabilmemiz şeklindeki sisteme de fatura sistemi demekteyiz. Fatura konusunda operatörle anlaştık diyelim, iyi ama biz bu fatura tutarını ay sonunda nerden nasıl öğreneceğiz ne şekilde ödeme yapacağız? gibi sorular kafamızda yer edinebilir. Cevapları çok kolay tabi ki . Örneğin, anlaştığımız GSM operatörü VODAFONE ise eğer biz bize gelen faturayı bu operatöre ödeyeceğiz. Bu noktada da Vodafone Fatura Sorgulama hizmeti bize hizmet edecektir. Vodafone Fatura Sorgulama hizmeti sayesinde ay sonunda fatura tutarımızı öğrenebiliriz. Bunun yanı sıra Vodafone Fatura Sorgulama hizmeti sayesinde faturamızı aşıp aşmadığımızı da kontrol edebiliriz. Bütün bunlara ek olarak Vodafone Fatura Sorgulama hizmeti sayesinde faturamızın ödeme gününü de öğrenebiliriz. Vodafone Fatura Sorgulama hizmetine Vodafone’un web sitesi üzerinden erişim sağlayarak yukarıda bahsedilen işlemlerin tamamını yapabiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*