Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar

Bankaların müşterilerine kredi verirken, sabit bir geliri olan, maaşlı çalışanlara daha kolay kredi verdiği görülmektedir.

Bankaların kredi verirken ilk baktıkları özellik; başvuru sahibinin kredi puan durumudur. Bu puan belli bir seviyenin altında olduğu durumda, başvuru sahibinin hangi meslekten olduğunun her hangi bir önemi bulunmamaktadır. Kredi kartı kullanımı olan üniversite öğrencisi, temiz bir sicile ve risksiz bir kredi puanına sahip olması durumunda, hemen hemen tüm bankalardan belirli miktarlarda kredi kullanım olanağı elde edebilmektedir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, kredi verme konusunda da olumlu davranmaktadır.

Üniversite Öğrencileri Kredi Kartı Alabilir mi?

Bankaların müşteri portföyünü genişletmek amacı ile hemen hemen her meslekten kişilere kredi ve kredi kartı verdiği görülmektedir. Kredi puanı riskli kategoride olmayan herkes, bankalardan kredi veya kredi kartı alabilmektedir. Üniversite öğrencileri de çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak adına bankalardan kredi kartı talebinde bulunmaktadır. Yapılan başvuru, öğrencinin kredi puanı değerlendirildikten sonra yanıtlanmaktadır. Verilecek yanıtın olumlu veya olumsuz olması; tamamen bu kriterler göz önünde bulundurularak gerçekleşmektedir.

Üniversite Öğrencileri Kredi Alabilir mi?

En çok paraya ihtiyaç duyan yaş guruplarından birinin öğrenciler olduğu görülmektedir. Ailenin maddi durumuna bağlı olarak, çeşitli ihtiyaçlarını karşılayamayan üniversite öğrencileri, bankalardan kredi kartı veya kredi taleplerinde bulunmaktadır. Üniversite öğrencileri kredi alamaz gibi bir kesin kanıya kapılmak yanlıştır. Günümüzde birçok banka; başvuru sahibi üniversite öğrencisinin kredi puanını göz önünde bulundurarak kredi kullanım olanağı sunduğu görülmektedir.

Üniversite Öğrencisi İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi alarak; 48 aya kadar vade seçenekleri ile çeşitli ihtiyaçların giderilmesi mümkün olmaktadır. Bu fırsattan yararlanabilmek için; kredi puanının, kredi almaya uygun olma şartı aranmaktadır. Bu puanın olumlu olması durumunda; başvuru sahibinin mesleği veya öğrenci olması fazla bir önem taşımamaktadır. Bu bağlamda, üniversite öğrencilerinin de gerekli şartları taşımaları durumunda ihtiyaç kredisi kullanma olanağı yakaladığı görülmektedir. Bankaların potansiyel müşteri olarak gördüğü üniversite öğrencileri, diledikleri bankanın internet şubesi, mobil uygulaması ya da banka şubesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaları durumunda; belli bir limite kadar işlemlerinin onaylanması mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*