Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası kuruluş tarihi itibariyle 1863 yılında Osmanlı devleti döneminde kurulmuştur.

Ziraat Bankası o günden bu zamana aynı ismi ve devlet desteği ile en çok işlem hacmine sahip olan bankalardan bir tanesidir. Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurulması ile birlikte çiftçilerin en büyük destekçisi olmuş ve çiftçiye sağladığı krediler ile her zaman halkın bankası haline gelmiştir.

Ziraat Bankası’ nın istek ve ihtiyaçları karşılamaya yönelik müşterisine sunmuş olduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajların başında kredi imkanı nakit avans hesabı açma imkanı ve kredi kartı sunma imkanı gelmektedir. Bu işlemleri yerine getirebilmek için birincisi Ziraat Bankası vadeli ya da vadesiz fark etmeyen bir hesap sahibi olmanız gerekmektedir. İkincisi ise, kredi notunuzun bu işlemleri yapabilmeye uygun yeterlilikte olması gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası ile ihtiyaç karşılamaya yönelik olarak Ziraat Bankası kredi kartı nasıl edinilir? , Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır üzerine bilgilendirme yapacağız. Bu sayede sizler de Ziraat Bankası kredi kartı başvurularını en kolay nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankasının kredi kartı işlemlerinde oldukça yenilikçi bir bakış açısı bulunmaktadır. Tek kart ama ikili hesap yöntemi uygulaması günümüzde bankacılığın geldiği son noktadır. Bu uygulamaya göre hem banka ATM kartı hem de kredi kartı taşımanız gerekmez. Size tek bir kart gönderilir ve bu kart istediğinizde ATM banka hesap kartı olur, istediğinizde de kredi kartı olur. Peki, bu işlem nasıl yapılır? Siz bankaya hesap işlemleri için başvuru yaptığınızda kredi kartı isteyip istemediğiniz sorulur. Kredi kartını hesap ile aynı anda açtığınız zaman size tek bir kart gönderilir. Bu Ziraat Bankası kartını ATM ye taktığınız zaman karşınızda iki hesap çıkar, biri banka hesabı biri de kredi kartı hesabı, dilediğinizi ATM üzerinden seçip tercih yaparak işlem yapabilirsiniz. Online alışverişlerinizde Ziraat Bankası kart numaranızı girdiğiniz zaman hemen altında kredi kartı ve banka hesabı butonu çıkacaktır. Online internet üzerinden kart alışverişleri yaparken paranın hangisinden çekilmesini istiyorsanız onu onaylamanız gerekir. Mağaza alışverişlerinizde ise kasada size kredi kartı mı banka kartı mı diye sorduklarında bu tek kart ile işlemin hangisi olacağını belirleme hakkına sahip olursunuz. Bu sayede cüzdanınızda kalabalıklık yaratmayacak ve iki işlem yerine de kullanılabilecek bir karta sahip olursunuz. Kart işlemlerinde Ziraat Bankası kredi kartının ön yüzü kredi kartı arka yüzü ise banka kartı çipini taşımaktadır. Bu sayede tek kartla ayrı işlem yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Combo Kart

Ziraat Combo kredi kartının taksitli alışveriş özelliği bulunmaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası Combo kart sahiplerine özel olarak ek taksit imkanı, puan kazanma durumları, kişiye özel kampanyalar ve indirimler bulunmaktadır. Bu kart ile Ziraat Bankası’ nın anlaşma sağladığı iş yerlerinden alışveriş yapılması Combo kart sahiplerine ekstra avantaj sağlamaktadır.

Ziraat Combo Kredi kartının kumbara özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ile hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılan tek kart uygulamasında ayrı ayrı yapılan harcamaların puanları tek bir çatı altında birleşmektedir. Biriktirilen Combolira puanları anlaşmalı yerlerde kullanılabilmektedir. Combolira puanlarını öğrenebilmek için yapılması gereken uygulama çok basittir. COMBOLIRA yazarak sonuna kartınızın 6 hanesini yazıp 4747 numarasına sms atmanız durumunda comboliralarınızı öğrenebilirsiniz. Ziraat bankası her ay bu Comboliraların kullanılabileceği bir sektör belirlemektedir. Anlaşmalı yerde bu komboliralar kullanılabilir. Combo kartın en çok kullanılan özelliği ise, bütçe aşması durumunda ödenemeyen kredi kartı borcunu yeniden 12 aya varacak şekilde taksitlendirme imkandır. Ziraat Combo Kredi kartı, üniversite öğrencilerine özel olan Ziraat genç kart ve Business kart ile yapılan taksitli alışverişlere erteleme özelliği getirilebilir maksimum üç ay sonrasına kadar erteleme gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Eğer Ziraat bankası banka kartınız var ve kredi kartınız yok ise bu tek kart uygulaması için kart yenileme başvuruları da yapabilirsiniz. Şimdi kredi kartı bulunmayan Ziraat Bankası müşterilerinin hangi kanallar aracılığıyla kredi kartı başvurusunda bulunacaklarına göz atacağız. Ziraat Bankası kredi kartına şube yolu ile internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile telefon bankacılığı ve sms yolu ile başvuruda bulunabilir. Toplam beş kanal üzerinden hangisi Ziraat bankası müşterilerinin kolayına geliyorsa bu yolu denemelidirler. Başvuru işlemleri gerçekleştikten sonra kartın yenilenmesi ve banka kartı ve kredi kartı birleşik olarak tek kart şeklinde basılarak gelmesi yaklaşık on iş günü içerisinde olmaktadır. Bu kartı dilerseniz şubeden dilerseniz de adresine teslim olarak alabilmeniz mümkündür.

Combo kredi kartının en hızlı şekilde başvuru yöntemi sms yolu ile kredi kartı başvuru işlemi gerçekleştirmektir. Bunun için tek yapılması gereken durum COMBO –boşluk- TC kimlik No şeklinde sms oluşturularak 4747 numarasına gönderilmesidir. Kredi kartına olumlu yanıt verilebilmesi için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Olumlu yanıt alınması durumunda kartlar yenilenerek size gönderilir. Kredi kartı talebine olumsuz ya da olumlu bir yanıt verilmesi yaklaşık iki iş gününü bulur. Sonuç olarak sms yolu ile olumlu ya da olumsuz yanıtlar bildirilmektedir.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvuru İşlemleri

Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı Bankkart Genç’ tir. Bu kart ile öğrenciler de tıpkı Combo kart gibi hem hesap ATM kartını hem de kredi kartını birleştirmektedirler. Ziraat bankası öğrenci kredi kartının çıkabilmesi için kişilerin 18 – 26 yaş arasında üniversite öğrencisi olması gerekmektedir. Kredi kartı başvuru onayı işlemi için kişinin ya KYK bursu alıyor olması ya da öğrenim kredisi almış olması gerekmektedir. Üniversite öğrencileri ilgili yaş aralığında lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrencileri olabilmektedir. Bu kartın en büyük avantajı harçlık avans hesabının bulunmasıdır. Harçlık avans hesabının sisteme tanımlanması için başvuru yapmak gereklidir. Harçlık avans hesabının limiti 350 TL dir. Bu miktar nakit çekim olarak yapılamaz kredi kartı limiti gibi kullanılabilir. Bankkart genç kart başvurusunda bulunmak için, GENÇBANKKART yazarak 4747 ye sms atabilir. Bu sayede kredi kartı onaylandığında yenilenmiş birleştirilmiş kart hesaba gönderilecektir. Bank genç hesap kartı zaten bulunan kişiler kredi kartının da onaylanması durumunda en yakın Ziraat Bankası şubesine başvuruda bulunarak kartlarını tanımlatabilmektedirler.

Ziraat Bankası Yıllık Kart Ücretleri

Yıllık aidatı olan kartlar olduğu gibi aidatsız akrtlar da bulunmaktadır. sizler de kart aidatı ödememek için aidatsız akrt talebinde bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası Combo kart ve Öğrenci Gençkart yıllık aidatı bulunmayan ücretsiz kredi kartlarıdır. Platinum Combo Kart ücreti yıllık 47.75 TL; Gold Combo kart yıllık ücreti de 39.50 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Artış Talebinde Bulunma

Limit artışı talebinde bulunmak oldukça basittir. En kolay yolu internet şubesi ve mobil bankacılık üzerinden yapmaktır. Yalnız bu işlemin gerçekleşmesi müşterilerin gelir oranları ile belirlenmektedir. Düzenli maaşı olan ya da düzenli gelir artışına sahip olan kişilerin limit artışları da düzenli olarak artış gösterecektir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, şube ve telefon bankacılığı yolu ile limit artırma talebinde bulunulabilir. Buna ek olarak sms yolu ile LIMIT Kartın son 6 hanesini yazarak talep edilen limiti ve aylık net geliri aralarda boşluk bulunacak şekilde oluşturmak ve 4757 ye göndermek yeterli olacaktır

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*